Annelik ne güzel şey..

Geçenlerde kızım beni tedavi etti. Biraz grip olmuştum da.. Biliyorsunuz kadınlar hasta olsa da evin işini halleder, iş yerinde sorunsuz çalışır, alışverişini yapar, çocuklarıyla ilgilenir, yani onlara engel olan hiçbir şey yokmuş gibi günlerini idame ettirir ya, benim de günüm öyle dolu dolu geçti işte. Sonra saat 9 gibi üşümeğe başladım, battaniyeyi alıp kanepeye kıvrıldım. Bu arada kızım çello çalışıyordu, bana rahatsız olup olmadığımı sordu; benimse pek hoşuma gidiyordu. Biraz kestirmişim..

Uyandığımda kızım beni yatağıma taşıdı, elimden tutarak. Başucuma suyumu, mendilimi, burun spreyimi koydu. Sıcak su torbası yapmak için epey ısrarcı oldu, istemedim bir yerini yakar diye..Ben uyuycak gibi olana kadar bir beş on dakika başımı okşayarak yanımda kaldı, sonra gitti.

Ertesi gün uyandığımda zımba gibiydim, biraz sesim teatral geliyordu, bunun dışında ağrılarım geçmiş, ruh halim yükselmiş, enerjim artmıştı.  Bunları ona da söyledim, ikimiz de mutlu olduk..

Bu sadece yaşadığımız bir olay. Kızım benim gelişmemde de bana çok yol gösterici oluyor. Fiziksel ya da ruhsal birçok konuda sorduğu sorularla gözümün açılmasını sağlıyor. Sağlığımla ve fiziksel görüntümle ilgili sürekli olumlu geri bildirimler ve çeşitli uyarılarda bulunuyor. Kendi kendime düşünmem, gücümü farketmem, eyleme geçmem, yılmamam , alternatif üretmem, aramam, bulmam, sevmem ve sevilmem, hemen herşey  konusunda beni dinamik ve ayakta tutuyor. Kendime ne güzel bir koç doğurmuşum, şansa bak..

Şimdi anneler günü geliyor.. Bir armağan telaşı başladı bile benim kızda. Aslında benim bir anne olarak onun desteğinden başka bir gereksinimim yok. Çok mutluyum onunla..

Bütün annelerin “Anneler Günü” kutlu olsun, yavrularıyla her zaman mutlu huzurlu olsunlar dileğim. Annelerine armağan bulma telaşında olan başkaları da varsa aranızda, onların kendilerini bugünden itibaren sizinle geçirecekleri mutlu sağlıklı günlere yol alabilmek için  gerekli olan dönüşümü başarmalarında yardımcı olacak bir sağlık koçundan, mesela benden, alacakları bir desteği hediye edebilirsiniz.

Sevgiler